Facebook Pixel Serie A: Πρώτη νίκη με Γκατούζο - Επική ανατροπή στο 94’ η Νάπολι! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-12-22 23:51:00

Πρώτη νίκη με Γκατούζο - Επική ανατροπή στο 94’ η Νάπολι! (ΒΙΝΤΕΟ)

Επικράτησε 2-1 της Σασουόλο με γκολ στο φινάλε.

Serie A: Η Νάπολι πανηγύρισε την πρώτη της νίκη με τον Τζενάρο Γκατούζο στην τεχνική ηγεσία με δραματικό τρόπο, αφού έκαμψε την αντίσταση της Σασουόλο με 2-1 χάρη σε γκολ του Ελμάς στις καθυστερήσεις.

Η Σασουόλο προηγήθηκε με γκολ του Τραορέ στο 29', όμως οι Ναπολιτάνοι αντεπιτέθηκαν και γύρισαν το ματς στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 57' η Νάπολι ισοφάρισε με φοβερή ατομική ενέργεια και σουτ του Άλαν και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ελμάς έδωσε στην ομάδα του Γκατούζο τη νίκη με κοντινή προβολή έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.