Facebook Pixel Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα: Έτσι το γύρισε - Το ακυρωθέν γκολ του Ινσούα και η μεγάλη ανατροπή του Παναθηναϊκού (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-01-15 20:07:00

Δείτε τα highlights από το 3-1 επί του ΠΑΣ Γιάννινα.

Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα: Ο Παναθηναϊκός πήρε επεισοδική πρόκριση για τους "8" του Κυπέλλου Ελλάδας, αφού βρέθηκε να χάνει με 1-0, όμως βρήκε τα τρία γκολ που χρειαζόταν για να κάνει την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Παντελάκης έδωσε προβάδισμα στον ΠΑΣ στο 24', ενώ στο 33' οι παίκτες του Παναθηναϊκού ξέσπασαν σε δικαιολογημένες διαμαρτυρίες, καθώς ακυρώθηκε καθαρό γκολ του Ινσούα με λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ.

Παρ' όλα αυτά, οι Πράσινοι αντεπιτέθηκαν και πήραν σκορ πρόκρισης, πετυχαίνοντας τρία γκολ μέσα σε 17 λεπτά με σκόρερ τους Δώνη, Σένκεφελντ και Μακέντα.