15/01/20 - 19:57

Μεγάλη πρόκριση στα προημιτελικά για τον Παναιτωλικό μετά από παράταση! (ΒΙΝΤΕΟ)

1-1 με Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη.

2.402views 0shares

Με το μυαλό στο πρωτάθλημα, όπου βρίσκονται στις δύο τελευταίες θέσεις, Πανιώνιος και Παναιτωλικός έπαιξαν τη ρεβάνς του 0-0 για την φάση των "16" του Κυπέλλου Ελλάδας, με τους Αγρινιώτες να παίρνουν τελικά την πρόκριση στην οκτάδα.

Η ομάδα του Μάκη Χάβου ήταν καλύτερη έχοντας και δύο δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο, όμως τελικά χρειάστηκε η παράταση για να δούμε δύο γκολ στο ματς.

Συγκεκριμένα, στο 116' ο Μπαΐροβιτς με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ για τον Παναιτωλικό, με τον Πανιώνιο να κάνει στο 1-1 με τον Ντομίνγκες στο 119', όμως το συγκεκριμένο αποτέλεσμα δεν του έφτανε.

Τελικά, ο Παναιτωλικός κατάφερε να κρατήσει το 1-1 κι έτσι πήρε την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου.