Facebook Pixel Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 2-0: Τα highlights (BINTEO)
| 2020-02-02 22:45:00

Έτσι "καθάρισε" τον ΠΑΟΚ ο Παναθηναϊκός - Τα δύο γκολ και το ακυρωθέν τέρμα του Μακέντα (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε τα highlights του ντέρμπι.

Ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος στο ντέρμπι του ΟΑΚΑ και επικράτησε με 2-0 του ΠΑΟΚ χάρη σε γκολ του Μακέντα και του Χατζηγιοβάνη.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Πράσινοι διαμαρτυρήθηκαν για απευθείας κόκκινη κάρτα σε μαρκάρισμα του Γιαννούλη στον Νάγκι, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ακυρώθηκε γκολ του Μακέντα για χέρι.

Ο Παναθηναϊκός "καθάρισε" το ματς με πέναλτι του Μακέντα στο 49' και όμορφο πλασέ του Χατζηγιοβάνη στο 56', ενώ στο 84' ο Διούδης κράτησε απαραβίαστη την εστία του με μεγάλη απόκρουση σε τετ α τετ με τον Μίσιτς.