Facebook Pixel "Βασίλισσα" στο "Μπερναμπέου" ήταν η Σοσιεδάδ - Απίστευτος αποκλεισμός της Ρεάλ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-02-06 22:28:00

Ματσάρα και νίκη-πρόκριση με 4-3 για την Σοσιεδάδ.

«Πάρτι» στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» έστησε η Σοσιεδάδ, η οποία μετά από ένα συγκλονιστικό ματς νίκησε με 4-3 την Ρεάλ Μαδρίτης και με πανηγυρικό τρόπο εξασφάλισε το «εισιτήριο» για τους ημιτελικούς του Copa del Rey.

Οι εκπλήξεις στην προημιτελική σειρά του ισπανικού κυπέλλου συνεχίστηκαν, καθώς μετά τις Βαλένθια και Βιγιαρεάλ, εκτός συνέχειας έμεινε και η Ρεάλ, ενώ σε εξέλιξη βρίσκεται το Αθλέτικ Μπιλμπάο-Μπαρτσελόνα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 3-0, χάρις στα γκολ των Όντεγκααρντ (22΄) και Ισακ (54΄,56΄), οι «μερένχες» μείωσαν με τον Μαρσέλο (59΄), αλλά 10 λεπτά αργότερα ο Μερίνο «έγραψε» το 4-1 και προς στιγμή φάνηκε να βάζει τέλος στις όποιες ελπίδες μπορεί να είχαν οι γηπεδούχοι μετά το γκολ του Βραζιλιάνου.

Στο 81΄, όμως, ο Ροντρίγκο έκανε το 2-4 και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Νάτσο διαμόρωσε το τελικό 3-4, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.