Facebook Pixel Europa League: Θρίαμβος Λεβερκούζεν μέσα στην Πόρτο - Με το ζόρι πέρασε η Ρόμα - Αποκλεισμός για ΑΠΟΕΛ (BINTEO)
| 2020-02-27 21:50:00

"Κλείδωσαν" τα πρώτα εισιτήρια στους 16 του Europa League.

Europa League: Η Μπάγερ Λεβερκούζεν πανηγύρισε την πρόκριση για τους 16, φεύγοντας με μεγάλο διπλό (3-1) από την έδρα της Πόρτο, ενώ η Ρόμα βρέθηκε να χάνει στη Γάνδη, όμως ισοφάρισε και το τελικό 1-1 της έδωσε την πρόκριση.

Ο ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε με 1-0 από τη Βασιλεία και σε συνδυασμό με το 0-3 του πρώτου ματς γνώρισε τον αποκλεισμό, όπως και η Εσπανόλ, που νίκησε 3-2 τη Γουλβς, αλλά είχε χάσει με 4-0 στην Αγγλία.

Η Βόλφσμπουργκ θριάμβευσε με 3-0 εκτός έδρας επί της Μάλμε και πέρασε, ενώ η Λίντσερ προκρίθηκε για πρώτη φορά στην ιστορία της στους 16, νικώντας με 2-0 την Άλκμααρ.

Στην παράταση θα κριθεί η πρόκριση για Μπασακσεχίρ και Σπόρτινγκ, καθώς οι Τούρκοι νίκησαν με 3-1 χάρη σε γκολ στις καθυστερήσεις και ισοφάρισαν το σκορ του πρώτου αγώνα.