Facebook Pixel "Σώθηκε" στο 93’ με γκολ του Εν Νεσίρι η Σεβίλλη! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-03-01 15:46:00

Τα... χρειάστηκε η Σεβίλλη - "Σώθηκε" στο 93’ με γκολ του Εν Νεσίρι! (ΒΙΝΤΕΟ)

Δύσκολη νίκη με 3-2 επί της Οσασούνα.

Ο Γιουσέφ Εν Νεσίρι...έσωσε Λοπετέγκι και Σεβίλλη, που αφού υπέφερε έφτασε σε μία δύσκολη νίκη (3-2) απέναντι στην Οσασούνα, αποτέλεσμα που της επέτρεψε να σκαρφαλώσει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Ο Μαροκινός επιθετικός μαζί με τον Αργεντινό Οκάμπος, έδωσαν στην Σεβίλλη προβάδισμα δύο γκολ στο ημίχρονο απέναντι στην ομάδα της Παμπλόνα, η οποία μάλιστα από το 54΄αναγκάστηκε να παίξει με παίκτη λιγότερο, εξαιτίας της αποβολής του τερματοφύλακά της, Σέρχιο Ερέρα.

Όμως τότε το παιχνίδι άλλαξε, η Οσασούνα αντέδρασε και έφτασε την ισοφάριση με τα γκολ των Αριντάνε (64’) και Ρομπέρτο Τόρες (74΄πέναλτι).

Στις καθυστερήσεις-ο διαιτητής έδειξε οκτώ λεπτά- ο Εν Νεσίρι, έστειλε (90+4') ξανά τη  πάλα στα δίκτυα, χαρίζοντας τη νίκη στον σύλλογο της  Ανδαλουσίας...