Facebook Pixel Δεν κράτησαν πολύ τα πανηγύρια...
| 2011-10-11 21:58:00

Δεν κράτησαν πολύ τα πανηγύρια...

Νική χωρίς ουσιαστικό αντίκρυσμα για την Κροατία που επιβλήθηκε με 2-0 της Λετονίας στη Ριέκα. Η ανατροπή της Εθνικής μας τους άφησε στα... κρύα του λουτρού και την δεύτερη θέση στον όμιλο. Πρωτιά για την Ελλάδα.

Η ομάδα του Σλάβεν Μπίλιτς δεν μπορούσε να δημιουργήσει ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στην επανάληψη μπήκε πολύ δυνατά και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 66' με ωραία κεφαλιά του Εντουάρντο.

Η "Χρβάτσκα" σφράγισε τη νίκη στο 72' με γκολ του Μάντζουκιτς, ωστόσο τα πανηγύρια τους δεν κράτησαν πολύ, καθώς η Εθνική Ελλάδας πραγματοποίησε μεγάλη ανατροπή στην Γεωργία, καταλαμβάνοντας την πρώτη θέση στον όμιλο και σφραγίζοντας την απευθείας πρόκριση στο Euro του 2012 στα γήπεδα της Πολωνίας και Ουκρανίας.

Δεύτερη θέση για την Κροατία που θα διεκδικήσει την πρόκρισή της στα τελικά σε αγώνες μπαράζ.