Facebook Pixel Sportdog.gr | "Κηδεία" για Ρεάλ - Την... γκρέμισε από την κορυφή η Μπέτις (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-03-09 00:08:00

"Κηδεία" για Ρεάλ - Την... γκρέμισε από την κορυφή η Μπέτις (ΒΙΝΤΕΟ)

Τεράστια νίκη με 2-1 κόντρα στη «Βασίλισσα» που... δεν αντέχει στα ψηλά.

Μπέτις - Ρεάλ Μαδρίτης: Νέα αλλαγή στην κορυφή της La Liga έφερε η 27η αγωνιστική, καθώς η Ρεάλ ηττήθηκε 2-1 από τη Μπέτις στη Σεβίλη και βρέθηκε ξανά δύο βαθμούς πίσω από την Μπαρτσελόνα, μόλις μία εβδομάδα μετά τη μεγάλη νίκη της στο clasico.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, έχασαν μεγάλες ευκαιρίες με τον Μπαρτρά (αστόχησε σε κεφαλιά εξ επαφής) και τον Φεκίρ (φανταστική επέμβαση του Κουρτουά) και τελικά άνοιξαν το σκορ στο 40΄ με τον Σίντνεϊ. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Μπενζεμά αξιοποίησε το πέναλτι που κέρδισε ο Μαρσέλο και ισοφάρισε, αλλά η εικόνα δεν άλλαξε.

Ο πολύπειρος Χοακίν έχασε γκολ που... δεν χάνεται στο 55΄, όταν πέρασε και τον Κουρτουά, αλλά έκανε το πλασέ σχεδόν παράλληλα με την εστία και ο Μόντριτς έδιωξε. Η Ρεάλ θα μπορούσε να πάρει εκείνη το προβάδισμα στο 70΄, όμως το σουτ του Μεντί (μπήκε αλλαγή αντί του τραυματία Μαρσέλο) σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι και στο 82΄, σε μία αντεπίθεση της Μπέτις, ο Κριστιάν Τέγιο, που επίσης είχε μπει ως αλλαγή, νίκησε στο τετ-α-τετ τον Κουρτουά, χάρισε τη νίκη στην ομάδα του και... την κορυφή στην Μπαρτσελόνα.