Facebook Pixel Ανέβηκε τρίτη μετά από ματσάρα η Τσέλσι - Περιμένει "δώρο" από Άρσεναλ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-07-07 22:46:00

Ανέβηκε τρίτη μετά από ματσάρα η Τσέλσι - Περιμένει "δώρο" από Άρσεναλ (ΒΙΝΤΕΟ)

Στην 3η θέση της βαθμολογίας αναρριχήθηκε η Τσέλσι, μετά το μεγάλο «διπλό» που πήρε στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας με 3-2 και περιμένει πλέον το αποψινό (22:15) παιχνίδι της Λέστερ στο Emirates κόντρα στην Άρσεναλ για να δει αν θα εδραιωθεί στην πρώτη τριάδα της Premier League.

Οι «μπλε» πήραν από νωρίς «κεφάλι» δύο τερμάτων χάρις στα γκολ των Ζιρού και Πούλισιτς και παρά την «αντίδραση» των γηπεδούχων με το γκολ του Ζαχά, έφτασαν και σε τρίτο τέρμα με τον Άμπραχαμ στο 71'. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Μπεντέκε μείωσε στο τελικό 3-2, το οποίο ωστόσο κράτησε έστω και δύσκολα ως το φινάλε η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ.

Την ίδια ώρα, η Γουότφορντ πήρε έστω και δύσκολα (και με ανατροπή) ένα υπερπολύτιμο τρίποντο στη μάχη για την παραμονή της στη «μεγάλη» κατηγορία, επικρατώντας της ουραγού Νόριτς με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με το τέρμα του Μπουεντιά στα πρώτα λεπτά του αγώνα, όμως οι γηπεδούχοι «γύρισαν» το σκορ με τους Ντόουσον και Γουέλμπεκ.