Facebook Pixel Sportdog.gr | Μαγεία από Γουέλμπεκ! Τρελό γκολ με ψαλιδάκι (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-07-07 23:24:00

Μαγεία από Γουέλμπεκ! Τρελό γκολ με ψαλιδάκι (ΒΙΝΤΕΟ)

Μαγεία πρόσφερε ο Ντάνι Γουέλμπεκ αφού σκόραρε με ανάποδο ψαλίδι στο «παραθυράκι» της εστίας του Τιμ Κρουλ. Το εκπληκτικό γκολ του Άγγλου επιθετικού σημειώθηκε στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης, με τη Γουότφορντ να κρατάει πλέον τη νίκη στα χέρια της. «Τα καναρίνια» προηγήθηκαν στο σκορ με τον Μπουέντια, όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν γρήγορα με τον Ντώσον. Δέκα λεπτά μετάτην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Γουέλμπεκ την είδε…Ρούνεϊ και με το απίθανο αυτό τέρμα έβαλε σε θέση οδηγού τη Γουότφορντ, η οποία στο τέλος επικράτησε με 2-1.