Facebook Pixel La Liga: Δεν τα παρατά η Μπαρτσελόνα - Πέρασε με το ζόρι από τη Βαγιαδολίδ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-07-11 22:38:00

Δεν τα παρατά η Μπαρτσελόνα - Πέρασε με το ζόρι από τη Βαγιαδολίδ - Η διαφορά με Ρεάλ (ΒΙΝΤΕΟ)

La Liga: Έστω και δύσκολα, η Μπαρτσελόνα πέρασε από το «Χοσέ Θορίγια» επικρατώντας με 1-0 της «αδιάφορης» επί της ουσίας, Βιαγιαδολίδ και βρέθηκε ξανά σε απόσταση... αναπνοής από την πρωτοπόρο Ρεάλ Μαδρίτης. Η Μπάρτσα είναι έναν βαθμό πίσω από τους Μαδριλένους, μετρά όμως ένα ματς παραπάνω.

Οι Καταλανοί θα περιμένουν δύο 24ωρα για να μάθουν εάν θα παραμείνουν «ζωντανοί» στη μάχη του τίτλου, διότι σε περίπτωση που η Ρεάλ φύγει με «διπλό» από την Γρανάδα στις 13/07 κι ενώ θα απομένουν δύο αγωνιστικές για το φινάλε, τότε η «Βασίλισσα» μόνο εάν «αυτοκτονήσει» θα χάσει το πρωτάθλημα.

Η Οσασούνα με τέρμα του Χοσέ Αρνάιθ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων επικράτησε στην έδρα της 2-1 της Θέλτα στο πλαίσιο της 36ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι που παραμένουν στην 15η θέση της κατάταξης, προηγήθηκαν στο 10΄ με τον Μίνα, αλλά δέκα λεπτά αργότερα (20΄) οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Γκαγιέχο.