Facebook Pixel Πρωταθλήτρια η Σάμροκ!
| 2011-10-25 23:11:00

Πρωταθλήτρια η Σάμροκ!

Η Σάμροκ Ρόβερς κατέκτησε πρόωρα τον τίτλο στο ιρλανδικό πρωτάθλημα. Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa League επικράτησε 2-1 στην έδρα της UCD με ένα γκολ του Κέλι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων για την 35η αγωνιστική φτάνοντας τους 74 βαθμούς, τέσσερις περισσότερους από τη Σλίγκο Ρόβερς.

O αγώνας είχε προγραμματιστεί για τη Δευτέρα, αλλά αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου από την έντονη βροχόπτωση. Λίγες ώρες πριν το ματς έγινε επιθεώρηση του γηπέδου και κρίθηκε κατάλληλο για τη διεξαγωγή του ματς.

Ο Όμαν στο 68’ άνοιξε το σκορ για τη Σάμροκ Ρόβερς, που αγωνιζόταν από το 47’ με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Σάιβς. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 71’ με τον Μπένσον, αλλά στο 80’ η αριθμητική ισορροπία αποκαταστάθηκε με την αποβολή του Μίναν και στο 94’ ο Κέλι πέτυχε το γκολ που έστεψε για 17η φορά στην ιστορία της και δεύτερη συνεχή τη Σάμροκ Ρόβερς.

Πηγή: sport-fm.gr