Facebook Pixel ΠΑΟΚ - ΑΕΛ 1-0: Τα highlghts (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-09-11 23:40:00

Η γκολάρα Τζόλη, το... άχαστο Άκπομ και το ντεμπούτο Ζίβκοβιτς - Η μεγάλη ευκαιρία της ΑΕΛ στο 94’ (Vid)

ΠΑΟΚ - ΑΕΛ: Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 1-0 της ΑΕΛ στην πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος.

Ο Δικεέφαλος πήρε τη νίκη χάρη σε εντυπωσιακό γκολ του Τζόλη, ενώ θα μπορούσε να έχει πετύχει κι άλλο γκολ εάν ο Άκπομ δεν αστοχούσε προ κενής, σπαταλώντας μια τεράστια ευκαιρία.

Η ΑΕΛ είχε μεγάλη ευκαιρία στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Τρούγιτς να μην καταφέρνει να ισοφαρίσει.

Στα αξιοσημείωτα του ματς για τον ΠΑΟΚ ήταν και το ντεμπούτο του Αντρίγια Ζίβκοβιτς, που έπαιξε για περίπου 20 λεπτά, ήταν δραστήριος και λίγο έλειψε να σκοράρει.