Facebook Pixel Premier League: "Έμφραγμα" για Τότεναμ με πέναλτι στο 96’ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-09-27 18:26:00

"Έμφραγμα" για Τότεναμ με πέναλτι στο 96’ - Έξαλλος Μουρίνιο, σηκώθηκε κι έφυγε πριν τη λήξη! (Vid)

Premier League: Με μια διαιτητική απόφαση που συζητιέται έντονα στην Αγγλία, η Νιούκαστλ κατόρθωσε να "κλέψει" τον βαθμό της ισοπαλίας, αποσπώντας ισοπαλία 1-1 με πέναλτι στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Τότεναμ προηγήθηκε με τον Λούκας Μόουρα στο 25', γκολ που πανηγύρισε έξαλλα από τις εξέδρες και ο Γκάρεθ Μπέιλ, αλλά η ισοφάρισε ήρθε στις καθυστερήσεις με πέναλτι του Κάλουμ Γουίλσον.

Η υπόδειξη έλαβε χώρα για χέρι του Ντάιερ μετά από εξέτασh του VAR, γεγονός που έκανε τον Ζοσέ Μουρίνιο να κατευθυνθεί για τα αποδυτήρια όντας έξω φρενών και να μην παραμείνει στον πάγκο μέχρι τη λήξη!

Όχι μόνο αυτό, αλλά μετά το τελευταίο σφύριγμα του αγώνα, ο Χάρι Κέιν αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για διαμαρτυρία, ολοκληρώνοντας το καταστροφικό φινάλε του ματς για την Τότεναμ.