Facebook Pixel Παναγιώτης Βαρούχας - ΠΑΟΚ: "Καίει" ΠΑΟΚ ο Βαρούχας, "έσφαξαν" τον Βόλο - "Ήταν πέναλτι" - Η φάση που δεν είδε κανείς!
| 2020-09-27 22:59:00

"Καίει" ΠΑΟΚ ο Βαρούχας, "έσφαξαν" τον Βόλο - "Ήταν πέναλτι" - Η φάση που δεν είδε κανείς! (BINTEO)

Παναγιώτης Βαρούχας - ΠΑΟΚ: Για πέναλτι που δεν δόθηκε στον Βόλο στην αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ, που έληξε ισόπαλη το Σάββατο χωρίς σκορ (0-0) έκανε λόγο ο Παναγιώτης Βαρούχας.

Σχολιάζοντας τις επίμαχες φάσεις στην «Αθλητική Κυριακή» της ΕΡΤ, ο καθηγητής διαιτησίας έκανε την… ανατροπή, καθώς τόνισε πως δεν υπάρχει πέναλτι στη φάση του 82ου λεπτού, αλλά στάθηκε σε μία άλλη φάση που δεν είχε προσέξει κανένας.

Συγκεκριμένα, τόνισε πως στο 15ο λεπτό ο διαιτητής Φωτιάς θα έπρεπε να δείξει την άσπρη βούλα, καθώς ο Εσίτι έσπρωξε αντικανονικά τον Μπαριέντος εντός περιοχής. Από εκεί και πέρα, σημείωσε πως σωστά ακυρώθηκε το πέναλτι στον Τσόλακ μέσω VAR, αφού υπάρχει οφσάιντ στην αρχή της φάσης, ενώ για τη φάση του 82ου λεπτού, τόνισε πως ο Ίνγκασον δεν κάνει πέναλτι, καθώς δεν βάζει το χέρι σκόπιμα για να χτυπήσει τον αντίπαλό του.

Δείτε το βίντεο:

** ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Αδιανόητο σκηνικό στο Βόλος-ΠΑΟΚ! Ο Μπέος... έκραξε την ομάδα του για ΑΠΙΘΑΝΟ λόγο - Δεν ξανάγινε!