Facebook Pixel Νέα γκέλα για Σίτι - Έμεινε στο "Χ" με Γουέστ Χαμ και απομακρύνεται από την κορυφή! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-10-24 16:36:00

Νέα βαθμολογική απώλεια για τη Μάντσεστερ Σίτι, η οποία έμεινε στο 1-1 με τη Γουέστ Χαμ στο «Λόντον Στέιντιουμ», για την 6η αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος, και έχασε ακόμη περισσότερο έδαφος στη μάχη της κορυφής.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Champions League, χωρίς τον Ντε Μπρόινε στην αρχική ενδεκάδα, είχε σοβαρό πρόβλημα στη δημιουργία φάσεων και βρέθηκε να χάνει στο 18΄ από εκπληκτικό γκολ του Μιχαϊλ Αντόνιο με ανάποδο ψαλίδι.

Στην ανάπαυλα ο Πεπ Γκουαρντιόλα πέρασε στο ματς τον Φόντεν αντί του Αγουέρο και ο Άγγλος διεθνής τον δικαίωσε άμεσα, πετυχαίνοντας το γκολ της ισοφάρισης στο 51΄ από ασίστ του Ζοάο Κανσέλο.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων οι «πολίτες» είχαν τη μεγάλη ευκαιρία να πάρουν τη νίκη με το σουτ του Μαχρέζ, όμως ο Φαμπιάνσκι βρήκε τη μπάλα όσο χρειαζόταν για να τη στείλει στο δοκάρι.