Facebook Pixel Ολυμπιακός – Απόλλων Σμύρνης: Χαμός με το VAR στο Καραϊσκάκη - Πέντε λεπτά κοιτούσε το 1-0 ο Παπαπέτρου - Έσπρωξε ο Χασάν; (Vid)
| 2020-10-31 16:49:00

Ολυμπιακός – Απόλλων Σμύρνης: Μεγάλη συζήτηση για τη διαιτησία άνοιξε και πάλι μετά τη νίκη του Ολυμπιακού επί του Απόλλωνα, λόγω των όσων έγιναν στο πρώτο γκολ.

Στο 65’ ο Βαλμπουενά εκτέλεσε το κόρνερ, ο Εμβιλά έκανε το πλασέ, η μπάλα κόντραρε στον Βιτλή, ωστόσο παρέμεινε εντός περιοχής.  Ο Χασάν επωφελήθηκε, έκανε το κοντινό συρτό σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, όμως το γκολ μέτρησε μετά από τσεκάρισμα στο VAR.

Συγκεκριμένα, ο Παπαπέτρου πήγε και εξέτασε λεπτομερώς τη φάση στο VAR, για να διαπιστώσει αν ο Χασάν έσπρωξε και έκανε επιθετικό φάουλ στον Λισγάρα στην αρχή της φάσης. Από το ριπλέι φαίνεται να υπάρχει επαφή, όμως μάλλον ο διαιτητής έκρινε πως δεν ήταν ικανή να ρίξει στο χορτάρι τον αμυντικό.