Facebook Pixel Μολδαβία - Ελλάδα: Τα γκολ Φορτούνη και Μπακασέτα για το 0-2 στο ημίχρονο (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-11-15 22:29:00

Τρελή γκολάρα Φορτούνη με... ρουκέτα - Ξετίναξε τα δίχτυα! - Ασίστ σε Μπακασέτα και 2-0 (ΒΙΝΤΕΟ)

Μολδαβία - Ελλάδα: Ο Κώστας Φορτούνης έδωσε προβάδισμα με 1-0 στην Εθνική Ελλάδας στο 32o λεπτό με μια ασύλληπτη γκολάρα!

Ο "Φόρτου" βρήκε χώρο έξω από την αντίπαλη περιοχή και έπιασε ένα εκπληκτικό δεξί σουτ με τρομερή δύναμη, που ο Ναμάσκο δεν μπόρεσε να απομακρύνει.

Στο 41' η Ελλάδα έφτασε στην επίτευξη δεύτερου γκολ, με τον Φορτούνη να μετατρέπεται σε δημιουργό αυτή τη φορά. Ο μεσοεπιθετικός της Εθνικής βρήκε ωραία τον Μπακασέτα στο ύψος του πέναλτι και αυτός πέτυχε το 2-0 με αριστερό πλασέ στην κίνηση!