Facebook Pixel ΑΕΚ - ΑΕΛ: Το κόλπο του Καρέρα με ΑΕΛ - "Έτσι βελτιωθήκαμε στο β’ ημίχρονο" (BINTEO)
| 2020-11-22 17:23:00

Το κόλπο του Καρέρα με ΑΕΛ - "Έτσι βελτιωθήκαμε στο β’ ημίχρονο - Αυτό ήταν το καλύτερο γκολ" (Vid)

ΑΕΚ - ΑΕΛ: Μετά τη νίκη της ΑΕΚ με 4-1, ο Μάσιμο Καρέρα μίλησε στη Nova και τόνισε πως η ομάδα του βελτιώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο όταν ο Μάνταλος μετακινήθηκε λίγο πιο μπροστά στο γήπεδο.

Παράλληλα, σε ερώτηση για το ποιο από τα 4 γκολ της Ένωσης ήταν το καλύτερο, ο Καρέρα ξεχώρισε το 3-1 του Σιμόες.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε στη Nova:

«Γνωρίζαμε ότι θα ήταν ένας δύσκολος αγώνας. Ξέραμε ότι αντιμετωπίζαμε μία καλή ομάδα που είναι καλά κλεισμένη στην άμυνά της. Κάναμε ένα καλό παιχνίδι γιατί δε δώσαμε χώρο στον αντίπαλο. Το γκολ που δεχτήκαμε ήταν από δικό μας λάθος. Αυτό που κάναμε στο δεύτερο ημίχρονο ήταν να μετακινήσουμε τον Μάνταλο λίγο πιο μπροστά στο γήπεδο. Όχι ότι δεν ήμασταν καλοί στο πρώτο ημίχρονο αλλά ήταν δύσκολο να βρούμε χώρους. Για έναν προπονητή είναι σημαντικό να έχουν όλους παίκτες διαθέσιμους, ιδιαίτερα αυτή την περίοδο που τα παιχνίδια είναι συνεχόμενα. Είναι μία βοήθεια για να τον προπονητή να μπορεί να επιλέξει».

Για το καλύτερο γκολ της ΑΕΚ σήμερα: «Και τα τέσσερα γκολ ήταν σημαντικά γιατί μας έσπρωξαν προς τη νίκη. Αν μπορούσα να ξεχωρίσω θα έλεγα το γκολ του Σιμόες γιατί μας ξεμπλόκαρε στον αγώνα».