Facebook Pixel "Τριάρα" με ανατροπή η Μπάγερν - Απίστευτη γκέλα για Ντόρτμουντ - Εύκολα η Λειψία (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-11-28 18:41:00

Στην κορυφή της Bundesliga παρέμεινε η Μπάγερν Μονάχου, η οποία παρότι έμεινε πίσω στο σκορ από την Στουγκάρδη, κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να επιβληθεί με 3-1 εκτός έδρας.

Το σκορ για την Στουγκάρδη άνοιξε ο Κουλιμπαλί στο 20', ενώ η Μπάγερν απάντησε με τον Κομάν στο 38', φέρνοντας το ματς στα ίσια. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Λεβαντόφσκι έπιασε έναν "κεραυνό" και γύρισε το ματς για τους Βαυαρούς, που το "κλείδωσαν" με γκολ του Ντόουγκλας Κόστα στο 87'.

Στην κοιλάρα του Ρουρ η Ντόρτμουντ γνώρισε σοκαριστική ήττα από την Κολωνία με 2-1 μένοντας στην τρίτη θέση, καθώς η Λειψία έκανε το καθήκον της και επικράτησε με 2-1 της Μπίλεφελντ ανεβαίνοντας δεύτερη.

Στα άλλα ματς η Ουνιόν Βερολίνου αναδείχτηκε ισόπαλη 3-3 με την Άιντραχτ, ενώ Άουγκσμπουργκ και Φράιμπουργκ έμειναν στο 1-1.