Facebook Pixel Sportdog.gr | Δεν γίνονται αυτά - Τρελό τι συνέβη την ώρα της εκτέλεσης πέναλτι - Κανείς δεν ξέρει αν μπήκε γκολ! (Vid)
| 2020-11-30 22:18:00

Ένα απίστευτο σκηνικό βγαλμένο από... ταινία θρίλερ έλαβε χώρα στην αναμέτρηση Σεντ Άντριιους - Μάρσα για την πρώτη κατηγορία του πρωταθλήματος Μάλτας.

Συγκεκριμένα, στο 62ο λεπτό και με το σκορ στο 2-0 υπέρ τους οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι. Ο παίκτης πήρε φόρα, η μπάλα έφυγε από τα πόδια του και πριν προλάβει κανείς να δει την κατάληξη του πέναλτι, τα φώτα έσβησαν αφήνοντας τους πάντες στο γήπεδο με την αγωνία!

Αιτία ήταν ένα γενικευμένο black-out, το οποίο άφησε ολόκληρη τη Μάλτα χωρίς ρεύμα για μια ώρα και συνέβη την τέλεια στιγμή ώστε να χαρίσει σε όσους παρακολουθούσαν μια στιγμή αγωνίας που όμοιά της δεν έχουν ξαναβιώσει σε ποδοσφαιρικό γήπεδο.

Το black-out οδήγησε σε διακοπή του αγώνα. Το ματς βάσει κανονισμών πρόκειται να αρχίσει ξανά από το 62ο λεπτό, όποτε και σταμάτησε σε πρώτο χρόνο.