Facebook Pixel Premier League: Γκέλα για Λέστερ που... πλήρωσε το ροτέισον - Έχασε πέναλτι, ισοφάρισε στο φινάλε (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-12-28 19:39:00

Premier League: Η Λέστερ δεν κατόρθωσε να υπερκεράσει την αντίσταση της Κρίσταλ Πάλας κι άφησε δύο βαθμούς στο «Σέλχαρστ Παρκ» απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας (1-1), χάνοντας την ευκαιρία να προσπεράσει την Έβερτον και να βρεθεί δεύτερη, έστω και με παιχνίδι περισσότερο.

Στην εναρκτήρια αναμέτρηση της 16ης αγωνιστικής οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με τον Ζαχά στο 58ο λεπτό και φαίνονταν ικανοί να κρατήσουν τη νίκη και τους τρεις βαθμούς, αλλά στο 83΄ ήρθε ο Μπαρνς να σώσει το βαθμό για τις «αλεπούδες», σκοράροντας ακόμη ένα σημαντικό γκολ φέτος για τη Λέστερ.

Να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να προηγηθούν εκείνοι στο σκορ, όταν στο 18ο λεπτό ο Τόμκινς έκανε πέναλτι στον Τόμας, αλλά ο Ιεανάτσο δεν κατόρθωσε να νικήσει τον Γκουάιτα από τα 11 βήματα, καθώς ο Ισπανός τερματοφύλακας απέκρουσε.