Facebook Pixel Παναθηναϊκός: Σε όλες τις νίκες του στο φετινό πρωτάθλημα προηγήθηκε από το πρώτο ημίχρονο!
| 2021-01-11 19:32:00

Αποκάλυψη για Παναθηναϊκό! Αυτό συνέβη και με ΑΕΛ - Το ξέρει ο Μπόλονι;

Ο Παναθηναϊκός πέτυχε την έβδομη νίκη του στο πρωτάθλημα, αλλά είναι εντυπωσιακό ότι φτάνει στο "τρίποντο" μόνο, αν έχει προηγηθεί στο ημίχρονο!

Από τα οκτώ παιχνίδια που προηγήθηκε στο ημίχρονο μόνο μια φορά δεν νίκησε, όταν στην 3η αγωνιστική τον ισοφάρισε η ΑΕΛ στο Αλκαζάρ.

Ο Παναθηναϊκός δεν έχει προηγηθεί στα άλλα μισά στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες. Αυτά τα παιχνίδια κατέληξαν σε τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες.

Ας δούμε αναλυτικά τι συμβαίνει στους αγώνες του Παναθηναϊκού σε σχέση με το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Όταν προηγείται στο ημίχρονο: 7 νίκες και μια ισοπαλία.

Όταν είναι ισόπαλος στο ημίχρονο: 2 ισοπαλίες και 3 ήττες.

Όταν χάνει στο ημίχρονο: μια ισοπαλία και 2 ήττες.

Τελευταία φορά που ο Παναθηναϊκός πέτυχε νίκη, χωρίς να προηγηθεί στο ημίχρονο ήταν στις 15 Ιουλίου στο «Κλεάνθης Βικελίδης», Άρης – Παναθηναϊκός 0-1 (0-0), ενώ στην έδρα του κοντεύει να κλείσει χρόνο, από τις 2 Φεβρουαρίου 2020, Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 2-0 (0-0).

Και βέβαια νίκη σε αγώνα που ήταν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, ο Παναθηναϊκός έχει να κάνει από τις 10 Νοεμβρίου 2019, εκείνο το 3-2 (0-2) με την ΑΕΚ.