Facebook Pixel Sportdog.gr | Κάζο για Μπάγερν - Eκτός Κυπέλλου από ομάδα β’ κατηγορίας - Έλληνας ο ήρωας γκολκίπερ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-01-14 00:39:00

Μπάγερν Μονάχου: Στο ποδόσφαιρο μπορούν να συμβούν τα πάντα και αυτό αποδείχθηκε για πολλοστή φορά, με την άσημη Χολστάιν Κίελ να αποκλείει από το Κύπελλο Γερμανίας την πρωταθλήτρια Ευρώπης, Μπάγερν Μονάχου!

Οι Βαυαροί κρατούσαν στα χέρια τους την πρόκριση μέχρι το τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας, αλλά ισοφαρίστηκαν σε 2-2 στο 95' και στη συνέχεια ηττήθηκαν με 6-5 στη διαδικασία των πέναλτι, με ήρωα τον Έλληνα ομογενή τερματοφύλακα, Ιωάννη Γκέλιο, ο οποίος απέκρουσε το πέναλτι του Ρόκα!

Η Μπάγερν μπήκε δυνατά και προηγήθηκε με τον Γκνάρμπι στο 14ο λεπτό αλλά οι φιλοξενούμενοι έκαναν την έκπληξη και αντέδρασαν όταν ισοφάρισαν σε 1-1 στο 37ο λεπτό με τον Μπάρτελς.

Ο Σανέ έβαλε και πάλι την Μπάγερν μπροστά στο σκορ στο 48ο λεπτό και εκεί που όλα έδειχναν πως η ομάδα του Μονάχου θα έπαιρνε την πρόκριση ήρθε η ισοφάριση από την Χόλστειν στο 95ο λεπτό με τον Βαχλ.

Στην παράταση οι γηπεδούχοι άντεξαν και ο αγώνας πήγε στα πέναλτι.