Facebook Pixel Europa League: Έφυγαν για τους "16" με "4άρες" Γιουνάιτεντ και Τότεναμ - "Χ" με Ερυθρό η Μίλαν, διπλό η Ρόμα (vids)
| 2021-02-18 22:18:00

Europa League: Την πρόκριση στους "16" από τα πρώτα ματς εξασφάλισαν Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Τότεναμ, που νίκησαν με 4-0 και 4-1, αντίστοιχα, εκτός έδρας τις Σοσιεδάδ και Βακ Πέλετς.

Κάτι ανάλογο ισχύει για τη Ρόμα, που νίκησε στην Πορτογαλία την Μπράγκα (2-0), ενώ η Ντιναμό Ζάγκρεμπ άλωσε το Κρασνοντάρ νικώντας τους Ρώσους, για τους οποίους σκόραρε ο Μπεργκ, με 3-2.

Η Μίλαν ισοφαρίστηκε στο «Μαρακανά» από τον Ερυθρό Αστέρα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ το ματς της βραδιάς έγινε στην Ελβετία, όπου η Γιουνγκ Μπόις προηγήθηκε της Λεβερκούζεν με 3-0 στο ημίχρονο, ισοφαρίστηκε στην επανάληψη μέσα σε 20 λεπτά και πήρε τη νίκη (4-3) στο 89΄.