Facebook Pixel Δημήτρης Εμμανουηλίδης: Ντεμπούτο με δύο γκολ και δύο ασίστ στη Φορτούνα
| 2021-02-21 20:05:00

Με άγριες διαθέσεις ο Εμμανουηλίδης! Δύο γκολ και δύο ασίστ στο ντεμπούτο του με τη Φορτούνα

Δημήτρης Εμμανουηλίδης : Πολύ ορεξάτος ήταν ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης στο ντεμπούτο του με την Φορτούνα Σιτάρντ.

Ο νεαρός επιθετικός πέτυχε δύο γκολ και είχε δύο ασίστ στην επικράτηση με 5-0 επί της Μάστριχ, μία αναμέτρηση που είχε φιλικό χαρακτήρα.

Ο 20χρονος Έλληνας μεσοεπιθετικός ξεκίνησε βασικός και αγωνίστηκε για 58 λεπτά, ανοίγοντας στο σκορ στο 13'. Έξι λεπτά αργότερα πέτυχε το δεύτερο προσωπικό τέρμα, ενώ στο 16' είχε δώσει ασίστ για το 2-0. Είχε μια ακόμη ασίστ στο 4-0 της Φορτούνα με ωραία κάθετη πάσα.

Έτσι στο πρώτο κιόλας ματς ο συμπατριώτης μας έδειξε τα διαπιστευτήριά του και πλέον ο μετράει αντίστροφα και για το επίσημο ντεμπούτο του με τη φανέλα της ολλανδικής ομάδας.