Facebook Pixel Μάντσεστερ Σίτι: "Καθάρισε" με "τριάρα" τη Φούλαμ μέσα σε 13 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο η Σίτι! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-03-13 23:58:00

Περίπατος στο Λονδίνο για την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα.

Μάντσεστερ Σίτι: 13 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο χρειάστηκαν οι "Πολίτες" για να φιλοδωρήσουν με τρία γκολ την Φούλαμ και να φύγουν με εύκολο διπλό (0-3) από το "Κρέιβεν Κότατζ".

Την αρχή για την Μάντσεστερ Σίτι έκανε ο Στόουνς στο 47', στο 56' ο Γκάμπριελ Ζεσούς "έγραψε" το 0-2 και στο 60' με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Αγουέρο διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Με αυτή τη νίκη η Σίτι έφτασε στους 71 βαθμούς, 17 περισσότερους από την δεύτερη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που πάντως έχει και δύο ματς λιγότερα.