Facebook Pixel Ματσάρα με δύο αποβολές και τελικά... ισοπαλία ανάμεσα σε Μπόκα και Ρίβερ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-03-15 10:45:00

Μπόκα Τζούνιορς και Ρίβερ Πλέιτ ολοκλήρωσαν με ισοπαλία (1-1) το Superclásico στην Αργεντινή, αποτέλεσμα που αφήνει και τις δύο ομάδες δυσαρεστημένες.

Ίσως περισσότερο, την ομάδα «εκατομμυριούχων», η οποία στο δεύτερο ημίχρονο είχε εξαιρετικές ευκαιρίες για να πάρει κάτι περισσότερο , στην άδεια, από φιλάθλους «Bombonera».

Η ομάδα του Μιγκέλ Ρούσο κατάφερε να τελειώσει, το πρώτο ημίχρονο με  πλεονέκτημα χάρη στο γκολ-πέναλτι του Βίγια (41 '). Η Ρίβερ Πλέιτ ισοφάρισε στην επανάληψη με μια υπέροχη κεφαλιά από τον Παλαβεσίνο (67 ').

Αμφότερες ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με δέκα παίκτες, λόγω των αποβολών των Ζαμπράνο (Μπόκα/69’) και Κάσκο (Ρίβερ/79’).