Facebook Pixel Sportdog.gr | Αδιανόητη ανατροπή με ήρωα τον Τζάτζα η Τορίνο - Από 0-2... 3-2 στο 92'! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-03-17 18:48:00

Με μία απίθανη ανατροπή στο τελευταίο τέταρτο και ήρωα τον Σιμόνε Τζάτζα που ήρθε από τον πάγκο, η Τορίνο πέτυχε υπερπολύτιμη νίκη με 3-2 επί της Σασουόλο, σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 24η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Γιώργου Κυριακόπουλου (έμεινε στον πάγκο) προηγήθηκε 2-0 με τέρματα του Μπεράρντι στο 6΄ και στο 38΄ και έδειχνε να οδεύει προς τη νίκη.

Η "γκρανάτα" αντέδρασε στο τελευταίο τέταρτο, μείωσε με γκολ του Τζάτζα (77΄) και ισοφάρισε στο 86΄ με τον Μαντραγκόρα, για να ολοκληρώσει την ανατροπή στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, με κεφαλιά του Τζάτζα.

Με τη νίκη αυτή, η Τορίνο ξεπέρασε την Κάλιαρι και βγήκε από τη ζώνη του υποβιβασμού, έχοντας κι ένα ακόμη ματς σε εκκρεμότητα (με αντίπαλο τη Λάτσιο).

Στις αναμετρήσεις της 24ης αγωνιστικής για τη Serie A σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Σπέτσια-Πάρμα          2-2

Μπολόνια-Λάτσιο        2-0

Βερόνα-Γιουβέντους     1-1

Σαμπντόρια-Αταλάντα    0-2

Κροτόνε-Κάλιαρι        0-2

Ίντερ-Τζένοα           3-0

Ουντινέζε-Φιορεντίνα   1-0

Νάπολι-Μπενεβέντο      2-0