Facebook Pixel Μουντιάλ 2022: Ματσάρα και 2-2 από 0-2 στο Σερβία-Πορτογαλία - "Κόλλησε" με Τσεχία το Βέλγιο! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-03-27 23:45:00

Ματσάρα και 2-2 από 0-2 στο Σερβία-Πορτογαλία - "Κόλλησε" με Τσεχία το Βέλγιο (ΒΙΝΤΕΟ)

"Κάζο" για Ιρλανδία που έχασε από το Λουξεμβούργο, αλλά και για Σλοβακία που έμεινε στο 2-2 με τη Μάλτα.

Μουντιάλ 2022: Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Σερβία και Πορτογαλία, που αναδείχτηκαν ισόπαλες 2-2 για την δεύτερη αγωνιστική των προκριματικών του Μουντιάλ.

Οι Ίβηρες προηγήθηκαν με 0-2 με δύο γκολ του Ζότα στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι Σέρβοι απάντησαν στο δεύτερο με τους Μίτροβιτς και Κόστιτς και πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Στο 1-1 έμεινε το Βέλγιο με την Τσεχία στην Πράγα, με τους Τσέχους να ανοίγουν το σκορ με τον Προβόντ και τους Βέλγους να ισοφαρίζουν για το τελικό αποτέλεσμα με τον Λουκάκου.

Στα άλλα βραδινά ματς η Ιρλανδία υπέστη "κάζο", καθώς ηττήθηκε εντός έδρας με 1-0 από το Λουξεμβούργο, ενώ η Σλοβακία έμεινε στο 2-2 με τη Μάλτα, παρότι βρέθηκε να χάνει και με 0-2 στο ημίχρονο.