Facebook Pixel Δημήτρης Εμμανουηλίδης: Γκολ και πέναλτι από τον Έλληνα εξτρέμ.
| 2021-04-10 23:43:00

Έκανε σεφτέ ο Εμμανουηλίδης! Πέτυχε το πρώτο του γκολ στην Ολλανδία (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Έλληνας άσος σκόραρε στην ήττα της Φορτούνα Σιτάρντ από την Έμεν με 1-3.

Δημήτρης Εμμανουηλίδης: Γκολ και πέναλτι από τον Έλληνα εξτρέμ. Ήττα με 3-1 της Φορτούνα Σιτάρντ.

Το πρώτο του γκολ στην Ολλανδία με τη φανέλα της Φορτούνα Σιτάρντ σημείωσε ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης.

Ο 20χρονος εξτρέμ σκόραρε στο 85ο λεπτό κάνοντας το 1-1, έχοντας περάσει ως αλλαγή στο 58ο λεπτό. Ο Φλέμινγκ τροφοδότησε τον Εμμανουηλίδη, εκείνος πάτησε περιοχή, συνέκλινε με ωραίο τρόπο και με ένα όμορφο πλασέ νίκησε τον τερματοφύλακα της Έμεν στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

Στη συνέχεια όμως τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν θετικά. Συμπαίκτης του έχασε επιτεθέμενο, ο Εμμανουηλίδης έσπευσε με υπερπροσπάθεια να καλύψει και υπέπεσε σε πέναλτι. Η Έμεν έκανε το 1-2 στο 89' με τον Μπιλ. Η Φορτούνα Σιτάρντ, η οποία αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το 50ο λεπτό, ηττήθηκε εν τέλει με σκορ 1-3.