Facebook Pixel Premier League: "Χαστούκι" της Γιουνάιτεντ σε Μουρίνιο με επική ανατροπή! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-04-11 20:42:00

"Χαστούκι" της Γιουνάιτεντ σε Μουρίνιο με επική ανατροπή! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η πρώην ομάδα του Πορτογάλου δεν τον λυπήθηκε, έφυγε με νίκη (3-1) από το Λονδίνο και μάλιστα με ανατροπή και "ψαλίδισε" ακόμα περισσότερο τις ελπίδες της Τότεναμ να βγει στο Champions League.

Premier League: Η Τότεναμ είχε την έδρα, προηγήθηκε 1-0 στο ημίχρονο αλλά δεν κατάφερε να πάρει ούτε το βαθμό απέναντι στην εντυπωσιακή το τελευταίο διάστημα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που με τρία γκολ στην επανάληψη πήρε τη νίκη με 3-1 στο Λονδίνο και μείωσε από την κορυφή και τη Σίτι στους 11 βαθμούς, με 7 αγωνιστικές να απομένουν για τη λήξη.

Οι «πετεινοί» του Μουρίνιο, που έχασαν άλλη μια ευκαιρία για να πλησιάσουν την τετράδα, άνοιξαν το σκορ με τον Σον στο 40΄, αλλά στο 59΄ ο Φρεντ έφερε το παιχνίδι στα ίσα και στο 79΄ ο πολύπειρος Καβάνι έδωσε προβάδισμα στους «κόκκινους διαβόλους», για να διαμορφώσει το τελικό σκορ σε μια από τις τελευταίες φάσεις του παιχνιδιού ο Γκρίνγουντ.