Facebook Pixel ΑΕΚ - ΠΑΟΚ: Με... αιγυπτιακό άνεμο νικητής ο ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ - Δεν μπορούσε παραπάνω η ΑΕΚ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-05-06 00:25:00

Με κλειδί τον Αμρ Ουάρντα ο "δικέφαλος του Βορρά" και εκτελεστές τους Κρμέντσικ και Σβαμπ μέσα σε τρία λεπτά κατάφερε και πήρε μια μεγάλη νίκη στην Αθήνα επί της Ένωσης και με το ενάμισι πόδι έχει πάρει την πρόκριση για τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις της νέας χρονιάς βρισκόμενος πια μόνος στην δεύτερη θέση της Super League

ΑΕΚ - ΠΑΟΚ: Μόλις τρία λεπτά χρειάστηκε ο "δικέφαλος του Βορρά" για να πάρει τη νίκη επί της Ένωσης στο ΟΑΚΑ με 1-2. Έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ουάρντα, που άλλαξε την εικόνα του αγώνα, αλλά και τους Κρμέντσικ και Σβαμπ να σκοράρουν, οι παίκτες του Πάμπλο Γκαρσία πήραν ένα πολύ σπουδαίο τρίποντο στην Αθήνα και βρίσκονται στην δεύτερη θέση του πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 90+2' με εύστοχο πέναλτι του Τάνκοβιτς και η ευρωπαϊκή έξοδος περνάει από την... Λεωφόρο την Κυριακή (9/5).