Facebook Pixel Μάντσεστερ Σίτι - Τσέλσι: "Ξέρανε" τη Σίτι με ανατροπή στο 92' η Τσέλσι στην πρόβα τελικού του Champions League! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-05-08 21:45:00

Το ζευγάρι του τελικού του Champions League αναμετρήθηκε σήμερα για την 35η αγωνιστική της Premier League, με την Τσέλσι να γυρίζει το εις βάρος της 1-0 του ημιχρόνου και να φεύγει με τη νίκη (2-1) από το Etihad.

Μάντσεστερ Σίτι - Τσέλσι: Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Στέρλινγκ στο 44' και είχαν μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους για το 2-0, όμως το πέναλτι του Αγουέρο... α λά Πανένκα, μπλόκαρε άνετα ο Μεντί.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Τσέλσι ανέβασε απόδοση και μείωσε με τον Ζίγιες στο 63', ενώ στο 81' της ακυρώθηκε γκολ του Χάντσον-Οντόι ως οφσάιντ.

Παρόλα αυτά, στο 92' ο Μάρκος Αλόνσο "ξέρανε" με δικό του τέρμα την Σίτι και έδωσε την σπουδαία νίκη στην Τσέλσι, που ανέβηκε στην τρίτη θέση της Premier League.