10/06/21 - 04:37

Euro 2020: Το πρόγραμμα, οι εκπομπές και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις του ΑΝΤ1 - Ημέρες και ώρες

Sportdog Team
Euro 2020: Το πρόγραμμα, οι εκπομπές και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις του ΑΝΤ1 - Ημέρες και ώρες
2.177views

Μία μέρα απομένει για να ξεκινήσει το Euro 2020. Η δράση αναμένεται για ακόμα μία φορά πλούσια καθώς σπουδαίες ομάδες θα είναι παρούσες στη διοργάνωση.


Euro 2020: Η αυλαία της πρώτης αγωνιστικής θα ανοίξει την Παρασκευή (11/6), ενώ η φάση των ομίλων θα ολοκληρωθεί την Τετάρτη (23/6) με τη διεξαγωγή της τρίτης αγωνιστικής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα καθημερινά του ΑΝΤ-1:

«Η δράση αρχίζει από τις 15:00 με την εκπομπή «EURODAY»

Ο Δημοσθένης Γεωργακόπουλος και ο Ηλίας Βλάχος θα παρουσιάζουν τα παιχνίδια της ημέρας και θα αναλύουν τις συνθέσεις των ομάδων, καθώς και την πορεία και το μέλλον τους στη διοργάνωση. Επίσης, θα σχολιάζουν τις καλύτερες φάσεις των αγώνων της προηγούμενης ημέρας και θα δίνουν πάσα στο πρώτο παιχνίδι της αγωνιστικής που θα ξεκινά στις 16:00.

 

Κατά τη διάρκεια του ΕURO 2020, και συγκεκριμένα από 12 Ιουνίου έως και 3 Ιουλίου, το Κεντρικό Δελτίο Ειδήσεων του ΑΝΤ1 θα μεταδίδεται στις 18:00. Από τις 6 Ιουλίου, το Κεντρικό Δελτίο Ειδήσεων θα επιστρέψει στις 18:50.

Στις 19:00, θα ακολουθεί ο δεύτερος αγώνας της ημέρας.

«ΠΑΙΞΤΕ ΜΠΑΛΑ»: Κάθε βράδυ, στις 21:00, οι Σταύρος Σβήγκος, Γιώργος Λέντζας, Νικόλας Ράπτης και Χάρης Νταρζάνος θα σχολιάζουν με χιούμορ τους αγώνες και τους πρωταγωνιστές του EURO 2020.

Στις 22:00, θα ακολουθεί ο τρίτος αγώνας της ημέρας.

Λίγο μετά τα μεσάνυχτα, η εκπομπή «EUROSHOW» με τους Γρηγόρη Παπαβασιλείου, Γιώργο Λιώρη και Αντώνη Καρπετόπουλο θα «κλείνει» το ποδοσφαιρικό δεκάωρο πρόγραμμα της ημέρας, σχολιάζοντας τα πάντα γύρω από τα ματς, τις φάσεις, τα γκολ, αλλά και όσους ξεχώρισαν στα παιχνίδια που παρακολουθήσαμε».

Αναλυτικά το αγωνιστικό πρόγραμμα του Α’ γύρου του Euro 2020:

1η Αγωνιστική

11 Ιουνίου 22:00 Τουρκία – Ιταλία
12 Ιουνίου 16:00 Ουαλία – Ελβετία
12 Ιουνίου 19:00 Δανία – Φινλανδία
12 Ιουνίου 22:00 Βέλγιο – Ρωσία
13 Ιουνίου 16:00 Αγγλία – Κροατία
13 Ιουνίου 19:00 Αυστρία – Βόρεια Μακεδονία
13 Ιουνίου 22:00 Ολλανδία – Ουκρανία
14 Ιουνίου 16:00 Σκωτία – Τσεχία
14 Ιουνίου 19:00 Πολωνία – Σλοβακία
14 Ιουνίου 22:00 Ισπανία – Σουηδία
15 Ιουνίου 19:00 Ουγγαρία – Πορτογαλία
15 Ιουνίου 22:00 Γαλλία – Γερμανία

2η Αγωνιστική

16 Ιουνίου 16:00 Φινλανδία – Ρωσία
16 Ιουνίου 19:00 Τουρκία – Ουαλία
16 Ιουνίου 22:00 Ιταλία – Ελβετία
17 Ιουνίου 16:00 Ουκρανία – Βόρεια Μακεδονία
17 Ιουνίου 19:00 Δανία – Βέλγιο
17 Ιουνίου 22:00 Ολλανδία – Αυστρία
18 Ιουνίου 16:00 Σουηδία – Σλοβακία
18 Ιουνίου 19:00 Κροατία – Τσεχία
18 Ιουνίου 22:00 Αγγλία – Σκωτία
19 Ιουνίου 16:00 Ουγγαρία – Γαλλία
19 Ιουνίου 19:00 Πορτογαλία – Γερμανία
19 Ιουνίου 22:00 Ισπανία – Πολωνία

3η Αγωνιστική

20 Ιουνίου 19:00 Ελβετία – Τουρκία
20 Ιουνίου 19:00 Ιταλία – Ουαλία
21 Ιουνίου 19:00 Βόρεια Μακεδονία – Ολλανδία
21 Ιουνίου 19:00 Ουκρανία – Αυστρία
21 Ιουνίου 22:00 Ρωσία – Δανία
21 Ιουνίου 22:00 Φινλανδία – Βέλγιο
22 Ιουνίου 22:00 Κροατία – Σκωτία
22 Ιουνίου 22:00 Τσεχία – Αγγλία
23 Ιουνίου 19:00 Σλοβακία – Ισπανία
23 Ιουνίου 19:00 Σουηδία – Πολωνία
23 Ιουνίου 22:00 Γερμανία – Ουγγαρία
23 Ιουνίου 22:00 Πορτογαλία – Γαλλία

Ακολουθήστε το sportdog.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις αθλητικές ειδήσεις

Δείτε όλες τις αθλητικές Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο sportdog.gr

ΣΧΟΛΙΑΣΕ ΤΟ

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ