Facebook Pixel Τζένοα - Νάπολι: Τρέλα του Μανωλά με τον κόσμο της Νάπολι - Πανηγύριζαν μαζί τη νίκη επί της Τζένοα (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-08-29 22:27:00

Οι Παρτενοπέι ήταν αυτοί που έκαναν το δύο στα δύο στο ιταλικό πρωτάθλημα καθώς επιβλήθηκαν με 2-1 επί της Τζένοα εκτός έδρας, με τον Έλληνα αμυντικό να παίζει βασικός.

Τζένοα - Νάπολι: Οι Ναπολιτάνοι κατάφεραν και έγιναν η τρίτη ομάδα στη Serie A που πετυχαίνουν τη δεύτερη σερί νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικές, μετά τις Λάτσιο και Ίντερ, μιας και κέρδισαν με 2-1 την Τζένοα.

Οι παίκτες του Λουτσιάνο Σπαλέτι πήραν προβάδισμα προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, με γκολ του Φάμπιο Ρουίθ, ενώ στην επανάληψη οι Γενοβέζοι κατάφεραν και ισοφάρισαν με τον Καμπιάσο. Χρυσός σκόρερ, για την ομάδα του Κώστα Μανωλά που έπαιξε 90 λεπτά και πανηγύρισε έξαλα τη νίκη με τους φίλους των Παρτενοπέι, ήταν ο Πετάνια στο φινάλε με κεφαλιά κάνοντας το τελικό 1-2.

Στον άλλο αγώνα που έγινε την ίδια ώρα Σασουόλο και Σαμπντόρια αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα.