Facebook Pixel Sportdog.gr | Νίκη Λημνιού στο ελληνικό... ντέρμπι με Δουβίκα στην Ολλανδία! Ήττα για την Τσβόλε του Λάμπρου
| 2021-09-11 22:38:00

Με νικητή τον Δημήτρη Λημνιό ολοκληρώθηκε το «ελληνικό» ντέρμπι της τέταρτης αγωνιστικής της Eredivisie.

Η Τβέντε επικράτησε 1-0 της Ουτρέχτης του Τάσου Δουβίκα, με το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης να πετυχαίνει ο Πρόπερ στις καθυστερήσεις του ματς για το πρώτο φετινό τρίποντο του συνόλου. Ο Δημήτρης Λημνιός αγωνίστηκε 66 λεπτά στο παιχνίδι και ο Δουβίκας αντικαταστάθηκε στο 75’, ενώ στο 44’ είχε την πρώτη καλή στιγμή για την Ουτρέχτη με δυνατό σουτ που τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

Άνετη νίκη με σκορ 2-0 πήρε ο Άγιαξ απέναντι στην Τσβόλε, που είχε κάτω από τα δοκάρια της τον Κώστα Λάμπρου. Το σκορ άνοιξε στο 29’ ο Χάλερ, ενώ στο 67’ ο ίδιος εκμεταλλεύτηκε λάθος του Έλληνα τερματοφύλακα για το τελικό 2-0.