Facebook Pixel Sportdog.gr | "Σίφουνας" η Ίντερ - "Πάτησε" τη Μπολόνια με έξι γκολ και... τρόμαξε κόσμο! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-09-18 21:15:00

Πραγματικός «σίφουνας» η Ιντερ, δεν είχε κανένα πρόβλημα και νίκησε εύκολα στο «Μεάτσα» την Μπολόνια με 6-1, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής στη Serie A. Η ομάδα του Μιλάνου «καθάρισε» το ματς από το πρώτο ημίωρο, όταν και προηγήθηκε με 3-0, και ανέβηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, αφήνοντας πίσω της την -εντός έδρας- ήττα από τη Ρεάλ Μαδρίτης στο Champions League.

Νωρίτερα, με ηγέτη τον Ρικάρντο Σαπονάρα η Φιορεντίνα πέρασε νικηφόρα από τη Γένοβα, επικρατώντας με 2-1 της τοπικής Τζένοα. Ο Σαπονάρα άνοιξε το σκορ στο 61ο λεπτό, ενώ έδωσε την ασίστ στον Μποναβεντούρα για το 2-0 (89'). Οι γηπεδούχοι μείωσαν στις καθυστερήσεις με πέναλτι του Κρίσιτο.