Facebook Pixel Sportdog.gr | Τεράστιο διπλό Παναιτωλικού με ανατροπή στο Περιστέρι - Ακυρώθηκε γκολ στο 95' με VAR (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-09-19 20:22:00

Νικητής και με ανατροπή (1-2) ο Παναιτωλικός στο Περιστέρι. Το γκολ (δεύτερο) του Στρούγγη στο 96' δεν μέτρησε για τον Ατρόμητο μέσω VAR και οι Αγρινιώτες πήραν τη νίκη χάρη στους Βέργο και Ζέστεντ.

Ο Παναιτωλικός έφυγε νικητής με 2-1 από το Περιστέρι απέναντι στον Ατρόμητο, κατακτώντας το πρώτο τρίποντο στο εφετινό πρωτάθλημα, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής.

Η ομάδα των δυτικών προαστίων πήρε προβάδισμα με τον Στέφανο Στρούγγη στο 44ο λεπτό, οι Αγρινιώτες ανταπέδωσαν με τον Νίκο Βέργο στο 72΄ κι έφτασαν στην ολική ανατροπή με τον Ρούντι Ζεστέντ στο 90΄, κι ενώ στο 90΄+5 ακυρώθηκε γκολ του Στρούγγη με τη χρήση VAR.

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Μπεντινέλι στο 84΄ με δεύτερη κίτρινη, κι ενώ ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή στο 61ο λεπτό.