Facebook Pixel Γιουβέντους - Μίλαν: Όρθια στο Τορίνο η Μίλαν - Συνεχίζει χωρίς νίκη η Γιουβέντους (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-09-20 00:27:00

Όρθια στο Τορίνο η Μίλαν - Συνεχίζει χωρίς νίκη η Γιουβέντους (ΒΙΝΤΕΟ)

Μπορεί η Μεγάλη Κυρία να προηγήθηκε μόλις στο 4', όμως οι Ροσονέρι κατάφεραν να πάρουν την ισοπαλία με 1-1 εκτός έδρας και να βρεθούν στην κορυφή της Serie A μαζί με την Ίντερ.

Γιουβέντους - Μίλαν: Οι Ροσονέρι μπορεί να είχαν πολλές απουσίες και βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο τέταρτο λεπτό με εκπληκτικό τέρμα του Μοράτα, που πέρασε την μπάλα πάνω από τον Μενιάν μετά από πάσα του Ντιμπάλα, όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα.

Στο 76' μετά από κόρνερ του Τονάλι, ο Ρέμπιτς με κεφαλιά, που πρώτα χτύπησε στο δοκάρι, έκανε το 1-1,ενώ τρία λεπτά πριν το τέλος, οι Μιλανέζοι, θα μπορούσαν να έχουν πάρει και τη νίκη, όμως ο Σέζνι απέκρουσε δύσκολα σουτ του Καλούλου.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Στέφανο Πιόλι έπιασε τη συμπολίτισσα Ίντερ στην κορυφή της Serie A, ενώ οι Μπιανκονέρι είναι στο -8 από την κορυφή και συνεχίζουν χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα.