Facebook Pixel Γιουβέντους: Δεύτερη σερί νίκη - Με το... ζόρι την Σαμπντόρια - Ανησυχεί για Ντιμπάλα (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-09-26 16:00:00

Δεύτερη σερί νίκη για Γιουβέντους - Με το... ζόρι την Σαμπντόρια - Ανησυχεί για Ντιμπάλα (ΒΙΝΤΕΟ)

Την δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα, πανηγύρισε η Γιουβέντους, που επικράτησε με 3-2 της Σαμπντόρια στο «Allianz Stadium» του Τορίνο.

Γιουβέντους: Η «γηραιά κυρία» προηγήθηκε μόλις στο 10ο λεπτό με τέρμα του Ντιμπάλα, ο οποίος τραυματίστηκε στο 21' και αποχώρησε.

Ο Μπονούτσι έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους στο 43΄ με πέναλτι, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Γιοσίντα μείωσε σε 2-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 57΄ ο Λοκατέλι έκανε το 3-1 ενώ το τελικό 3-2 διαμόρφωσε στο 83΄ ο Καντρέβα.