Facebook Pixel Ατρόμητος – Άρης: Ματς φωτιά στο Περιστέρι! Ο διαιτητής ακύρωσε 2 γκολ – Φωνές για πέναλτι και VAR
| 2021-09-27 22:23:00

Ματς φωτιά στο Περιστέρι! Ο διαιτητής ακύρωσε 2 γκολ – Φωνές για πέναλτι και VAR (ΒΙΝΤΕΟ)

Το ματς Ατρόμητος-Άρης είχε πολλά γκολ, αλλά και πολλές αμφισβητούμενες φάσεις, οι οποίες έβαλαν φωτιά στο παιχνίδι.

Ατρόμητος – Άρης: Ματσάρα παρακολούθησαν οι ποδοσφαιρόφιλοι το απόγευμα της Δευτέρας στο Περιστέρι, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής.

Ο Άρης επικράτησε 3-1 του Ατρόμητου σε ένα παιχνίδι, στο οποίο προηγήθηκε με τον Μαντσίνι, ισοφαρίστηκε από τον Σπιριντόνοβιτς, πήρε ξανά το προβάδισμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκάμα με τον Ματέο Γκαρσία να σφραγίζει τη νίκη.

Το παιχνίδι όμως είχε πολλές αμφισβητούμενες φάσεις και χρήση του VAR. Δεν είναι τυχαίο, ότι ο διαιτητής, Περράκης κράτησε στο τέλος 7 λεπτά καθυστερήσεις. Πάμε να δούμε τις φάσεις που καταγράφηκαν.

Στο 43', ύστερα από ωραία προσπάθεια του Καμαρά από τη δεξιά πλευρά, ο Εντιαγιέ σκοράρει, όμως υπάρχει οφσάιντ.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Καμαρά σκοράρει και πάλι όμως ο διαιτητής Περράκης ακυρώνει το γκολ, ορθώς ως οφσάιντ.

Στο 47' οι παίκτες του Άρη διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι. Ο διαιτητής πήγε να το δει στο VAR και έδειξε, ότι δεν υπάρχει παράβαση, καθότι η μπάλα βρήκε στο πόδι και μετά στο χέρι του Παπαδόπουλου, όπως πήγε να απομακρύνει.

Στο 75' ο Ατρόμητος έχασε απίστευτη ευκαιρία με τον Δελιζήση να βγάζει δύο φορές τη μπάλα πάνω στην γραμμή. Οι παίκτες των γηπεδούχων διαμαρτυρήθηκαν. Προκλήθηκε ένταση, ενώ δεν ήταν ξεκάθαρο, αν η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή ή συνέβη κάτι στις απομακρύνσεις. Εν τέλει ο Περράκης εξέτασε το VAR, δεν είδε κάτι επιλήψιμο και έδωσε κόρνερ.