Facebook Pixel Μπολόνια - Μίλαν: Γλίτωσε το "κάζο" και έριξε τέσσερα στην Μπολόνια των εννιά παικτών η Μίλαν! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-10-23 23:51:00

Η Μίλαν χρειάστηκε δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα για να κάμψει την αντίσταση της μαχητικής Μπολόνιας, που έπαιζε με 9 παίκτες, και να πάρει τελικά την εκτός έδρας νίκη με 4-2.

Μπολόνια - Μίλαν: Οι "ροσονέρι" προηγήθηκαν με 0-2 στο ημίχρονο με γκολ των Λεάο και Καλάμπρια, όμως η Μπολόνια κατάφερε να ισοφαρίσει παίζοντας με δέκα ποδοσφαιριστές, ενώ στη συνέχεια έμεινε και με εννιά.

Η Μίλαν πίεσε ασφυκτικά για τη νίκη και τελικά λυτρώθηκε με γκολ του Μπενάκερ στο 84', ενώ στο 90' ο Ιμπραΐμοβιτς "έγραψε" το τελικό 2-4, που έφερε τους Μιλανέζους στην κορυφή, με ένα ματς περισσότερο από τη Νάπολι.

Στα άλλα δυο σημερινά ματς η Έμπολι πήρε μεγάλη νίκη 4-2 στην έδρα της Σαλερνιτάνα, ενώ η Σασουόλο επικράτησε με 3-1 της Βενέτσια, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ.