Facebook Pixel Premier League: "Αυτοκτόνησε" με παίκτη παραπάνω η... ελληνική Νόριτς - Ασίστ ο Γιαννούλης! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-11-30 23:38:00

Με τον Χρήστο Τζόλη να ξεκινά βασικός και τον Δημήτρη Γιαννούλη να μπαίνει ως αλλαγή και να βγάζει ασίστ, η Νόριτς έμεινε στο 1-1 με τη Νιούκαστλ, αν και αγωνίστηκε με παίκτη παραπάνω από το 9ο λεπτό!

Η ουραγός (20ή) της βαθμολογίας στην Premier League, Νιούκαστλ, αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη 18η Νόριτς.

Η Νόριτς δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, παρά το γεγονός ότι η Νιούκαστλ αγωνίστηκε από το 9' με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Κλαρκ.

Ο Χρήστος Τζόλης ξεκίνησε βασικός μετά από δύο μήνες για τη Νόριτς και μάλιστα είχε μια καλή ευκαιρία να σκοράρει, προτού αντικατασταθεί στο ημίχρονο.

Η Νιούκαστλ άνοιξε το σκορ άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Γουίλσον στο 61', με τη Νόριτς να ισοφαρίζει στο τελικό 1-1 με γκολ του Πούκι στο 79' από ασίστ του Δημήτρη Γιαννούλη, που είχε μπει στο παιχνίδι έξι λεπτά νωρίτερα!