Facebook Pixel Bundesliga: Ιστορικός διασυρμός για Γκλάντμπαχ, την ισοπέδωσε η Φράιμπουργκ - 6-0 από το πρώτο ημίχρονο! (Vid)
| 2021-12-05 20:53:00

Αδιανόητο αποτέλεσμα στη Bundesliga. Τέτοιο ημίχρονο ούτε σε... 5x5!

Bundesliga: «Μαύρη» ημέρα η σημερινή για την Γκλάντμπαχ, η οποία γνώρισε το διασυρμό στην έδρα της από τη Φράιμπουργκ με 6-0 (!), για την 14η αγωνιστική στην Bundesliga.

Αξίζει να σημειωθεί πως το εντυπωσιακό αυτό σκορ διαμορφώθηκε μόλις στα πρώτα 37 λεπτά, με τα πρώτα δύο γκολ να σημειώνονται στο πρώτο δεκάλεπτο! Η απόδοση αυτή προκάλεσε την οργή των φιλάθλων, οι οποίοι αποδοκίμασαν έντονα παίκτες και τεχνική ηγεσία.

Νωρίτερα, η Χέρτα Βερολίνου κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας στη Στουτγκάρδη από την τοπική ομάδα (2-2), μολονότι βρέθηκε να χάνει με 2-0. Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα της πρωτεύουσας ο Στέφαν Γιόβετιτς, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ στη μίνι-ανατροπή.