Facebook Pixel Sportdog.gr | ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ανατροπή στην Ιταλία: Από 3-0 στο ημίχρονο σε 3-4 (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-12-05 21:10:00

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ανατροπή στην Ιταλία: Από 3-0 στο ημίχρονο σε 3-4 (ΒΙΝΤΕΟ)

Απίθανα πράγματα στην Ιταλία, με την Ελλάς Βερόνα να τουμπάρει το ματς μέσα στη Βενετία και να παίρνει τη νίκη με 4-3, ενώ στο ημίχρονο βρισκόταν πίσω με 3-0!

Απίστευτη ανατροπή για τη Βερόνα, η οποία βρέθηκε να χάνει με 3-0 στην έδρα της Βενέτσια, αλλά τελικά κατάφερε να γυρίσει το ματς και να πάρει τη μεγάλη νίκη με 4-3, για την 16η αγωνιστική στη Serie A.

Να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες από το 63ο λεπτό λόγω αποβολής του Τσεκαρόνι και η Βερόνα με ηγέτη τον Τζιοβάνι Σιμεόνε, που πέτυχε δύο γκολ, έκανε την μεγάλη ανατροπή.

Την ίδια ώρα η Σπέτσια προηγήθηκε με 2-0, αλλά η Σασουόλο έκανε μια ...μικρότερη ανατροπή και πήρε τελικά την ισοπαλία (2-2). Ο Γιώργος Κυριακόπουλος ήταν στην αρχική ενδεκάδα της Σασουόλο.

Νωρίτερα, η Φιορεντίνα πέτυχε σπουδαία νίκη σήμερα στην Μπολόνια επί της τοπικής ομάδας με 3-2. Η ομάδα της Φλωρεντίας πήρε τους τρεις βαθμούς και ανέβηκε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας, κυνηγώντας πάντα το μεγάλο στόχο της, που είναι η συμμετοχή στο Champions League της επόμενης περιόδου.