Facebook Pixel Champions League: Μπροστά με γκολ-ρεκόρ η Τσέλσι - Της γύρισε το ματς μέσα σε 4 λεπτά η Ζενίτ - "Καίγεται" για ανατροπή!
| 2021-12-08 20:42:00

Συναρπαστικό πρώτο ημίχρονο έγινε στην Αγία Πετρούπολη, με τη Ζενίτ να πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενη με 2-1 της πρωταθλήτριας Ευρώπης.

Champions League: Ο Βέρνερ σκόραρε μόλις στο 2ο λεπτό, ανοίγοντας το σκορ για την Τσέλσι κόντρα στη Ζενίτ.

Το τέρμα του Γερμανού επιθετικού επετεύχθη μετά από 83 δευτερόλεπτα αγώνα και ήταν το πιο γρήγορο στην ιστορία της Τσέλσι στο Champions League.

Ωστόσο, η Ζενίτ αντέδρασε και γύρισε το παιχνίδι σε 2-1, με τον Κλαουντίνιο και τον Αζμούν να βρίσκουν δίχτυα στο 38' και στο 41 αντίστοιχα.

Το δεύτερο ημίχρονο προμηνύεται συναρπαστικό, αφού η Τσέλσι θέλει τη νίκη, μιας και σε διαφορετική περίπτωση θα χάσει την πρώτη θέση εάν η Γιοβέντους νικήσει τη Μάλμε.