Facebook Pixel Μάντσεστερ Σίτι - Γουλβς: Λυτρώθηκε από την άσπρη βούλα και έμεινε πρώτη η Σίτι! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-12-11 17:12:00

Λυτρώθηκε από την άσπρη βούλα και έμεινε πρώτη η Σίτι! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Μάντσεστερ Σίτι κατάφερε, έστω και δύσκολα, να λυγίσει την αντίσταση της Γουλβς και να πάρει τη νίκη με 1-0, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Premier League.

Μάντσεστερ Σίτι - Γουλβς: Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα είχε τον έλεγχο του αγώνα και έχασε πολλές ευκαιρίες, ειδικά στο β' μέρος, κατά τη διάρκεια του οποίου οι «λύκοι» αγωνίστηκαν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής, στις καθυστερήσεις του α΄ μέρους, του Ραούλ Χιμένεθ.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο 66ο λεπτό με πέναλτι ο Ραχίμ Στέρλινγκ, ο οποίος έγινε έτσι ο 32ος παίκτης που φθάνει τα 100 γκολ στο αγγλικό πρωτάθλημα. Με τη νίκη αυτή οι «πολίτες» θα παραμείνουν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.