Facebook Pixel Κόπα Άφρικα: Πανηγυρίζει και ο Ολυμπιακός - Σούπερ Ροντρίγκες, "καθάρισε" για το Πράσινο Ακρωτήρι (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2022-01-09 23:25:00

Ο μεσοεπιθετικός του Ολυμπιακού και διεθνής με την εθνική του Πράσινου Ακρωτηρίου έκανε εξαιρετική εμφάνιση και έβγαλε την ασίστ για τη νίκη με 1-0 επί της Αιθιοπίας στο Κόπα Άφρικα.

Κόπα Άφρικα: Με το... δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο Κύπελλο Εθνών Αφρικής το Πράσινο Ακρωτήρι, καθώς νίκησε την Αιθιοπία με 1-0, έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γκάρι Ροντρίγκες του Ολυμπιακού.

Ο 31χρονος εξτρέμ (στα 68 λεπτά που αγωνίστηκε), «σέρβιρε» το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης προς τον Ταβάρες στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου και ήταν μόνιμη πηγή κινδύνων για την άμυνα της Αιθιοπίας, η οποία είχε μείνει με δέκα παίκτες από το 12ο λεπτό, μετά την αποβολή του Μπαγιέ με απευθείας κόκκινη για σκληρό μαρκάρισμα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 1ης αγωνιστικής ων ομίλων του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής 2022: